Jak volit a jak vyplnit volební lístek

Volební lístek pro letošní komunální volby je opravdu pěkná plachta. Dokonce oboustranně potištěná. Připomeňme, že v roce 2018 kandiduje ve Slaném celkem 10 volebních stran a většina z nich vysílá do voleb plný počet, tedy 27 kandidátů. Jedné straně se nepodařilo nominovat do voleb 27 kandidátů a vyhlídky na úspěch ve volbách si tím sama výrazně snížila.

Při vyplňování „lístku“ tedy raději doporučujeme uklidit kuchyňský stůl a v klidu si vše nachystat už doma. Zaškrtávat až za plentou by bylo docela nepohodlné.
Ve Slaném máme 27 členů zastupitelstva, zjednodušeně tedy můžeme říct, že každý volič má 27 hlasů.

Jak můžete naložit se svým volebním právem?

  1. Prohlédli jste si seznam a profily našich kandidátů?
    Sledovali jste v uplynulých letech práci našich zastupitelů, radních a místostarostů?
    Pokud máte na klíčová témata našeho města podobný názor jako my, pokud jste mezi našimi kandidáty našli osobnosti, ke kterým máte důvěru a považujete je za ty správné lidi do slánského zastupitelstva, zkrátka – pokud považujete USZ za tu správnou volbu,
    můžete jednoduše označit celou naši kandidátku zaškrtnutím čtverečku vedle názvu Unie pro sport za zdraví (máme číslo 6). Tím podpoříte maximální vahou všechny kandidáty UNIE.
  2. Našli jste i u ostatních stran slušné, poctivé a pracovité osobnosti, které znáte a umíte si je představit jako městu prospěšné zastupitele?
    Označte celou naši kandidátku zaškrtnutím čtverečku vedle názvu Unie pro sport za zdraví (máme číslo 6) a navíc označte i jiné, vám sympatické kandidáty. Tak dáte po jednom hlasu každému, koho zaškrtnete a zbytek vašich hlasů dostanou kandidáti USZ.

Konečné rozhodnutí je pochopitelně na vás. Přejeme všem Slaňákům dobrou a rozumnou volbu.
Když bude zastupitelstvo složené z kvalitních osobností, které si nechtějí svůj mandát jen mlčky odsedět (takových je tam dnes bohužel většina 🙁 ), ale budou aktivně pracovat a své schopnosti i zkušenosti nabídnou ve prospěch města Slaný, budeme s výsledkem voleb naprosto spokojeni.