Stanovit optimální strukturu úřadu

Priority slánské Unie pro sport a zdraví pro období let 2014 – 2018

Samospráva a řízení města

Na základě výsledků personálního auditu stanovit optimální strukturu úřadu a obsazení vedoucích míst úředníky, kteří splňují odborná kvalifikační kritéria a umí komunikovat s občany:

Chcete, aby na městském úřadu byla stanovena přehledná strukturu jednotlivých odborů a referátů, abyste věděli, kam se můžete obrátit se žádostí o řešení vašeho konkrétního problému?

Úředníci městského úřadu musí garantovat odbornost ve své činnosti. Jejich cílem musí být vždy vyřešení konkrétního problému občana, a pokud to není v kompetenci daného úředníka, měl by občanovi doporučit jiný odbor, případně pomoci najít kompetentní instituci nebo orgán, na který se může se svým problémem obrátit. Je-li třeba k vyřešení problému součinnost více odborů, měli by si odbory předávat agendu mezi sebou tak, aby občan musel přijít na úřad jen jednou.

Budeme prosazovat zefektivnění výkonu samosprávy na městském úřadu. To znamená, že struktura jednotlivých odborů a referátů by měla být logická, pro občana pochopitelná a srozumitelná. Úředníci musí být nejen odborníky na svých místech, ale musí se naučit i komunikovat s občany a být k nim vstřícní při řešení jejich problémů. Samospráva tu musí být pro občany.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.