Údržba a modernizace sportovních zařízení

Priority slánské Unie pro sport a zdraví pro období let 2014 – 2018

Volný čas a sport

Upřednostňovat postupnou údržbu a modernizaci stávajících sportovních zařízení v majetku města před výstavbou nových:

Všichni příznivci sportu ve Slaném se ptají, jak jsou využita stávající sportovní zařízení města, zda se provádí jejich pravidelná údržba a modernizace, a zda je potřeba nové kapacity v této oblasti?

Výstavba nových sportovišť je docela laciné heslo, které využívá v komunálních volbách celá řada stran a hnutí. Podle našeho názoru je třeba v první řadě zajistit 100% využívání stávajících zařízení. To ale předpokládá zajišťovat jejich pravidelnou a plánovitou údržbu a modernizaci tak, abychom např. po 30 letech provozu sportovního zařízení bez prováděné údržby a modernizace nezjistili, že je v „havarijním“ stavu a nelze sportovní zařízení již dále bez velké investice v řádu několika desítek miliónů vůbec využívat. V dohledné době budou, například, potřeba investice do veřejné sportovní haly (oprava ledové plochy je již plánována), plaveckého bazénu (při renovaci by bylo vhodné zvážit změnu prostorové dispozice – zvětšit prostor u pokladen pro aklimatizaci před odchodem z bazénu, zejména s ohledem na malé děti), nebo plovárny (dochází k nemalým únikům vody stěnami bazénu, nedostatečné zázemí pro návštěvníky částečně brání větší návštěvnosti).

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.