Výtěžek z výherních automatů

Priority slánské Unie pro sport a zdraví pro období let 2014 – 2018

Volný čas a sport

Kontrolovat, aby výtěžek z provozování výherních automatů byl věnován rozvoji sportovní činnosti a údržbě sportovních zařízení města:

Občané se ptají, když teď má město zákonnou možnost zcela zakázat provoz hracích automatů na svém území, nemělo by se to využít a zakázat tento hazard ve Slaném?

Podle renomovaných odborníků se absolutním zákazem hazardních her na území měst a obcí nevyřeší sociálně patologické problémy způsobované hazardem. Ten kdo chce „hrát“ si příležitost vždy najde a peníze „odnese“ buď do jiného města, nebo, což je ještě horší, půjde hrát do nelegálních heren a kasin. Jsme tedy pro to, aby hazard provozovaný na území města byl městem regulován a průběžně kontrolován a peníze, které město získá, byly využity na podporu sportovní činnosti. Je potřeba si uvědomit, že roční příjem z výherních hracích automatů ve Slaném byl cca 7 mil. Kč, což není málo pro rozpočet města Slaného. Navrhujeme tyto získané prostředky z hazardu využít jednak pro dotace na činnost jednotlivých fungujících sportovních oddílů ve městě, a jednak na opravy a údržbu sportovních ploch a zařízení ve Slaném, která jsou v majetku města a slouží jeho občanům.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.