Zahájení výstavby severního obchvatu města

Priority slánské Unie pro sport a zdraví pro období let 2014 – 2018

Doprava

Zvýšit tlak na kompetentní orgány (Ministerstvo dopravy, Ředitelství silnic a dálnic) a urychlit zahájení výstavby severního obchvatu města:

Pohybujete se v pracovní dni v centru města jako chodci či motoristé? Máte stejný pocit jako my, že dopravní zátěž samotného středu Slaného a přívodních komunikací se rychle blíží zcela neúnosnému stavu a kolapsu?

Těžko hledat obyvatele nebo pravidelného návštěvníka Slaného, který by za jeden z hlavních problémů města nepovažovat extrémní zatížení tranzitní dopravou. Zdrojem problémů je zejména nákladní doprava na silnici č. 16 ve směru Velvary – Řevničov umocněná napojením této páteřní trasy na rychlostní silnici R7 (Praha – Louny), silnici č. 118 (směr Zlonice) a komunikace vedoucí do Kladna. Při nedostatku alternativního objezdu Slaného je jediným možným zásadním řešením vybudování mnoho let chystaného severního obchvatu Slaného, který odvede tranzitní dopravu ze silnice č. 16 mimo území města.

Města Slaný není a nebude investorem této rozsáhlé stavby, ani nerozhoduje o jejím zahájení. Přesto a právě proto musí vedení města využít všechny dostupné cesty k přesvědčování kompetentních orgánu o důležitosti rychlého zahájení obchvatu Slaného. Město Slaný musí co nejlépe zajistit přípravu všech podmínek pro zahájení stavby, které je schopno ovlivnit. Jenom tak můžeme prokázat lepší připravenost projektu, než mají ostatní regiony v České republice řešící podobné problémy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.