Nová koncepce dopravy a parkování

Priority slánské Unie pro sport a zdraví pro období let 2014 – 2018

Doprava

Vytvořit novou koncepci dopravy a parkování ve městě, zejména v sídlištích:

Co bylo dřív vejce nebo slepice? My to nevíme.

Naprosto jistě ale víme, že nejprve je nutné kvalifikovaně a nestranně zpracovat analýzu dopravy a parkování v našem městě a na jejím základě za pomoci odborníků vypracovat kvalitní koncepci rozvoje dopravy a parkování ve Slaném. Tato koncepce musí vycházet ze současného stavu, vnímat předpokládaný vývoj a požadavky v následujících letech. Teprve potom je možné zodpovědně přistoupit k regulaci dopravy ve městě, vytváření nových parkovacích ploch, zavádění nových parkovacích systémů (parkovací hodiny, parkovací stojany, lístkové automaty atd.), změnám v dopravním značení nebo dokonce k výstavbě automatizovaného parkovacího domu (APD).

Je typické, že přístup vedení našeho města byl přesně opačný. Nejprve přišlo rozhodnutí o výstavbě APD za 100 milionů korun a teprve potom se začala vymýšlet dopravní koncepce, která by jeho existenci zdůvodnila. Naprostý nezájem občanů a návštěvníků města o používání APD (běžně využíváno maximálně 20% kapacity) jen dokazuje zbytečnost jeho výstavby.

Koncepce dopravy a parkování, kterou je nutné co nejrychleji připravit, se musí zaměřit zejména na řešení nedostatku parkovacích míst na sídlištích. Nevyhovující možnosti parkování v ulici Vítězná i v dalších lokalitách považujeme za problém, kterým se nové vedení města musí zabývat prioritně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.