Zvýšení bezpečnosti chodců

Priority slánské Unie pro sport a zdraví pro období let 2014 – 2018

Doprava

Zasadit se o další zvýšení bezpečnosti chodců na komunikacích ve městě:

Mohou se chodci v našem městě cítit bezpečně? Je dostatečně postaráno o bezpečnost dětí na přechodech, v okolí škol a dětských hřišť?

Chodci a zejména děti jsou nejohroženější skupinou účastníků silničního provozu. Úroveň jejich bezpečnosti se vždy dá zvýšit a vylepšit. Bezpečnost na přechodech pro chodce úzce souvisí s vytvořením dopravní koncepce zmíněné výše. Je nutné provést „inventuru“ existujících přechodů, zamyslet se nad vhodností jejich umístění. Za vhodné považujeme rozdělení přechodů pro chodce do několika skupin podle frekvence jejich využívání, hustoty automobilové dopravy v daném místě, počtu dětí a seniorů využívající určitý přechod. Na základě tohoto rozdělení je možné přijmout odpovídající opatření pro zvýšení bezpečnosti chodců, kterým může být přesun přechodu, jeho lepší značení, kvalitní osvětlení, prostředky nutící ke zpomalení dopravy před přechodem a zavedení dalších bezpečnostních prvků.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.