Jak volit a jak vyplnit volební lístek?

Volební lístek pro letošní komunální volby je opravdu pěkná, oboustranně potištěná plachta. Připomeňme, že v roce 2022 kandiduje ve Slaném celkem 10 volebních stran a většina z nich vysílá do voleb plný počet – 27 kandidátů. Jedna ze stran nominovala do voleb pouze jediného kandidáta a vyhlídky na úspěch tak má minimální.

Při vyplňování „lístku“  raději doporučujeme uklidit kuchyňský stůl a v klidu si vše nachystat už doma. Zaškrtávat až za plentou by bylo docela nepohodlné.
Ve Slaném máme 27 členů zastupitelstva, každý volič má tedy 27 hlasů.

Jak můžete naložit se svým volebním právem?

  1. Prohlédli jste si seznam a profily našich kandidátů?
    Sledovali jste v uplynulých letech práci našich zastupitelů?
    Pokud máte na klíčová témata našeho města podobný názor jako my, pokud jste mezi našimi kandidáty našli osobnosti, ke kterým máte důvěru a považujete je za ty správné lidi do slánského zastupitelstva, zkrátka – pokud považujete USZ za tu správnou volbu, můžete jednoduše označit celou naši kandidátku zaškrtnutím čtverečku vedle názvu Unie pro sport a zdraví (máme číslo 6).
    Tím podpoříte maximální vahou všechny kandidáty UNIE.
  2. Našli jste i u ostatních stran slušné, poctivé a pracovité osobnosti, které znáte a umíte si je představit jako městu prospěšné zastupitele?
    Označte celou naši kandidátku zaškrtnutím čtverečku vedle názvu Unie pro sport a zdraví (máme číslo 6) a navíc označte i jiné, vám sympatické kandidáty. Tak dáte po jednom hlasu každému, koho zaškrtnete a zbytek vašich hlasů dostanou kandidáti USZ.

Konečné rozhodnutí je pochopitelně na vás. Přejeme všem Slaňákům dobrou a ROZUMNOU VOLBU.
Když bude zastupitelstvo složené z kvalitních osobností, které si nechtějí svůj mandát jen mlčky odsedět (takových je tam dnes bohužel dost 🙁 ), ale budou aktivně pracovat a své schopnosti i zkušenosti nabídnou ve prospěch města Slaný, budeme s výsledkem voleb naprosto spokojeni.

Příspěvek byl publikován v rubrice Naše témata a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.