Osvětlení parkoviště ve Vítězné ulici

Autor: JUDr. Vladimír Horálek
Publikováno: Slánská radnice, 05/2014

 

JE AŽ NEUVĚŘITELNÉ, JAK JSOU NĚKTERÉ VĚCI JEDNODUCHÉ.

 

Začátkem února letošního roku jsem byl osloven jako člen Kontrolního výboru města několika občany z Vítězné ulice ve Slaném o pomoc při zvýšení ochrany parkujících aut ve slepé ulici směřující od prodejny paní Machové k zadní části Městského divadla. Je to, resp. dnes již musím říci, byl to tmavý prostor, málo osvětlený, plný parkujících aut, který přímo lákal některé živly k jejich poškozování a krádežím, případně ke krádežím pohoných hmot. Mimo to zde docházelo i ke znečišťování parkoviště mezi auty a nejednou se zde odehrávali v noci i milostné hrátky zfetované mládeže. Majitelé parkujících aut v tomto prostoru požadovali alespoň zvýšit intenzitu jeho osvětlení.

Požádal jsem tajemníka města Ing. Kolačkovského o pomoc a vysvětlil mu celou situaci. Musím říci, že věci dostaly ten správný spád a přes záměry na vybudování nového stožáru veřejného osvětlení, přes zabudování osvětlení na zadní části Městského divadla (je památkově chráněná budova) se nakonec zainteresovaní pracovníci města dostali k jednoduchému řešení. Ved. odboru dopravy a silničního hospodářství Bc. Černický se domluvil s ředitelem Technických služeb Slaný Ing. Kučerou a zajistili jednak zabudování nových intenzivnějších svítidel na stávajících stožárech veřejného osvětlení a zároveň prořezání větví bránících v osvětlení prostoru parkoviště. Řešení bylo realizováno koncem března. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří se na realizaci tohoto řešení podíleli. Je vidět, že když je vůle se domluvit, tak to jde docela rychle a jednoduše.

Závěrem si dovolím ještě jednu poznámku k parkování aut ve Vítězné ulici ve Slaném včetně prostoru, o kterém jsem psal v předchozí části příspěvku. Ačkoli v této lokalitě mohou parkovat pouze auta, jejichž majitelé zde bydlí, dovolím si odhadnout, že min. třetina řidičů parkujících aut nemá s Vítěznou ulicí nic společného. Co kdyby čas od času provedla Městská policie kontrolu parkování v této lokalitě a „odměnila“ řidiče, jejichž auta zde nemají co dělat? Rád si počkám, zda i Městská policie umí řešit problémy občanů jednoduchým způsobem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Naše témata a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.