Parkování pro rezidenty Na Sadech?

Autor: JUDr. Vladimír Horálek
Publikováno: Slánská radnice, 06/2014

 

ŽIVOTEM VE MĚSTĚ (OBČANSKÝM I POLITICKÝM) DLOUHODOBĚ HÝBE PARKOVACÍ DŮM A PROBLÉMY S NÍM SOUVISEJÍCÍ.

Taky se mi nelíbí a nikdy bych nebyl pro jeho výstavbu, kdyby se mi někdo před časem zeptal. Nejsem však ani příznivcem nekonečných rádoby „odborných“ diskuzí kolem něj na zastupitelstvu, na webových fórech a kde všude ještě. Dovolím si říci, že pokud někdo před časem rozuměl tak trochu problémům souvisejícím s výstavbou parkovacího domu (nebo si to alespoň myslel), tak teď podle mne většina Slaňáků již neví, o co jde a co vlastně lze v této věci dělat dále.

V souvislosti s obecným problémem parkování ve Slaném si neodpustím jednu poznámku. Chodím se svým psem dost často na procházku do ulice Na Sadech. Podle mého názoru udělat z ulice Na Sadech parkoviště pro rezidenty je min. na cenu „Ropák století“. Je mi velice smutno, když jedno z nejhezčích míst v blízkosti centru města, kam jsme za mlada chodili za školu, randit, kde jsme poprvé ochutnali chuť cigaret a vína, kam chodily a chodí maminky s kočárky, pejskaři se svými miláčky a celá řada lidí na procházky slouží jako parkoviště pro rezidenty! Přitom ulice Na Sadech sousedí s parkem nemocnice z jedné strany, a sportovním hřištěm u gymnázia na straně druhé. Při své poslední návštěvě Na Sadech jsem se schválně podíval, kolik parkujících aut má parkovací kartičku za sklem. Z 14 parkujících aut ji měla dvě. Nejsem odborník na parkování ve Slaném, ale nestálo by za to, aby město přišlo se vstřícným gestem k ukončení boje o parkovací dům a umožnilo rezidentům místo parkování Na Sadech využívat určitou část prázdného parkovacího domu a postupně vrátilo ulici Na Sadech zpět svému původnímu účelu? Možná by to ani moc zpočátku nestálo, stačilo by opravit chodník, plochu a dát tam zpět lavičky a odpadkové koše.

Příspěvek byl publikován v rubrice Naše témata a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.