Tráva, tráva, tráva

Autor: JUDr. Vladimír Horálek
Publikováno: Slánská radnice, 07/2014

 

VYSOKÁ TRÁVA, ZAROSTLÉ CHODNÍKY, OBRUBNÍKY, TRSY VYSOKÉ TRÁVY KOLEM STROMKŮ, V NEROVNÉM A SVAŽITÉM TERÉNU.

Samozřejmě nemluvím o centru města, tj. náměstí a jeho nejbližší okolí. Mluvím např. o travnatých plochách ve Vítězné ulici, na parkovištích mezi věžáky, pod Žižkovkou, v okolí autobusového nádraží, kolem hřišť a in-line dráhy na bývalé Sandře, za hudební školou, ve vojenském sídlišti a tak dále. Po několika týdnech, možná i měsících vyjede traktor na posekání trávy a více jak půl metrovou trávu doslova „oškube“ na místech pro něj dostupných. Tam kde se traktor nedostane (svahy, blízko stromů, prohlubně a nerovnosti), tam zůstanou trsy vysoké trávy, obrubníky a někde i dlážděné cesty tak zarostlé, že nejsou ani vidět. Posekané travnaté plochy pak vypadají nevzhledně, strniště je žluté jako pole po obilí po žních, pes se bojí do něj šlápnout, aby si tvrdou trávu nezapíchl do nohy. Ještě horší je situace kolem Nového rybníku (tam již se nedá ani projet na kole), cesta k Novému rybníku od plovárny pod zahrádkami, na Hájích, na bývalém Slavoji, před Mitsubishi.

Možná by se mohly TS Slaný vyjádřit v čem je každoroční problém se včasným posekáním trávy (než se vysemení) na celém území města Slaného. Přece by se dalo naplánovat kvalitní sekání trávy postupně. Pokud to kapacitně TS nestíhají, asi by stálo za úvahu sjednat si sekání některých ploch podnikatelskými subjekty. Ale abych jenom nehledal nedostatky. Je potřeba také pochválit (asi TS) za rozmístění sáčků na psí exkrementy na stožárech veřejného osvětlení v parcích a u travnatých ploch. Teď jen ještě všechny paničky a páníčky donutit sbírat h…a po svých miláčcích.

Příspěvek byl publikován v rubrice Naše témata a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.