Pavel ZLÁMAL – Proč nejsem na kandidátce ANO 2011?

Ing, Pavel ZLÁMAL

Tuto otázku dostávám poměrně často. Je na ní poměrně jednoduchá odpověď. Kandidaturu za uskupení ANO 2011 jsem odmítl z důvodu kandidatury poslance Stanislava Berkovce.

V krátkosti se pokusím uvést hlavní důvody mého postoje:

  • V roce 2015 porušil koaliční smlouvu, v rámci hlasování mne odvolal z funkce místostarosty a mé kolegy z pozic v radě města – fakticky tak poslal koaliční projekt ke dnu. Tento svůj postoj dal najevo až těsně před hlasováním. Do té doby se mnou, jako s předsedou místní organizace ANO 2011, nekomunikoval a nespravil o tom ani mé kolegy z místní organizace nebo koalice. Takový postup považují za nepřípustný a neférový. Umožnil návrat tzv. starých pořádků, jemně modifikovaných přítomností členů sociální demokracie, především pana místostarosty Záloma a radního pana Víška.
  • V rámci svého působení na radnici, a to především ve funkci radního, umožnil netransparentní zadávání zakázek firmě Elektromontáže spojené s osobou radního pana Víška.
  • Přesto, že se nechal zvolit do funkce radního města, tuto funkci řádně nevykonával. Např. v roce 2017 byla jeho procentuální neúčast ve výši 72%. Radního s vyšší neúčasti na jednání rady města jsem v historických záznamech nedohledal.
  • Na kandidátku ANO nechal doplnit svého kamaráda, pana radního Zímu proti vůli místní organizace.

Nějak to neodpovídá oné avizované transparentnosti a sloganu „Makáme“.
To jsou některé z důvodů, našlo by se jich jistě mnohem víc, proč jsem nemohl být s tímto člověkem na kandidátce a kandidaturu jsem nepřijal.

Dle vnitřní směrnice sdružení ANO 2011 jsem přijetím kandidatury za Unii pro Sport a Zdraví přestal být členem tohoto uskupení.

Nyní jsem tedy nestraník 🙂

Odkazy na některé přehmaty pana Berkovce:

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/povoleni-pro-billboardy-u-dalnic-neprodlouzime-odmita-vlada/r~51a9481c105811e683920025900fea04/

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/217452801240012/

http://www.berkovec.cz/files/otevreni-parkovaciho-domu-ve-slanem.htm

Příspěvek byl publikován v rubrice Naše témata a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.